Adviesvaardigheden voor interne adviseurs
Als interne adviseur van het stafbureau beweeg jij je in het spanningsveld tussen wat onze scholen vragen, wat de Lucasorganisatie aan kaders stelt en wat jij vanuit jouw expertise de beste oplossing vindt. Hoe breng je de verschillende invalshoeken samen tot een goed advies mét impact?

maandag 23 februari 2026
Het effectief omgaan met al deze verschillende invalshoeken en mogelijke spanningsvelden vraagt om stevigheid én mee kunnen bewegen, kunnen aansluiten én kunnen confronteren, kunnen uitzoomen en mogelijk tegengestelde belangen kunnen expliciteren én verbinden. Daarnaast heb je als interne adviseur te maken met de verhouding tussen staf en lijn. In deze training werken we aan het versterken van jouw strategische advieskracht. Adviseren is echt een vak dat je als adviseur te ontwikkelen hebt als toevoeging op jouw vakinhoud.
De bijeenkomsten
De bijeenkomsten hebben een actief karakter waarin je met collega's aan de slag gaat, toepast en experimenteert. De theorie ontvang je vooraf en tijdens de bijeenkomst oefenen we met de toepassing ervan op een herkenbare (eigen) casus. Na iedere bijeenkomst ga je zelf in je eigen praktijk aan de slag en organiseer je jouw feedback en support onder andere door afspraken met een buddy uit de trainingsgroep. Naast drie trainingsdagen zijn er twee intervisiebijeenkomsten in kleinere groepen van drie uur per keer. De data voor de intervisiebijeenkomsten worden in overleg vastgesteld.
Meer informatie over de inhoud van het programma vind je hier
Inhoud en data
| Voor 23 februari | Digitale intake waarin je feedback verzamelt over jouw impact als interne adviseur | |
| 23 februari | Dag 1: Rolopvatting, krachtenveld en adviesstijlen van de adviseur; 09.00-16.00 uur | |
| 19 maart | Intervisie (keuze uit een ochtendgroep of een middaggroep; tijdstip volgt) | |
| 7 april
| Dag 2: Verstevigen advieskracht: flexibel toepassen van verschillende adviesrollen en fases van het adviestraject; 09.00-16.00 uur | |
| 23 april | Intervisie (keuze uit een ochtendgroep of een middaggroep; tijdstip volgt) | |
| 13 mei | Dag 3: Vergroten van jouw impact als interne adviseur; 09.00 - 16.00 uur |
Trainer

Anne Bouwmeester begeleidt als organisatiepsychologe en mastercoach organisaties, teams en individuen. Haar visie op het adviesvak is gevoed door haar eerdere functies als leidinggevende, intern veranderkundig adviseur en externe adviseur. De laatste jaren werkt ze veel in de onderwijssector. Anne werkt voor organisatieadviesbureau Ardis.
Leervoorkeuren

Participeren

Kennis verwerven

Oefenen

Ontdekken

Online
Bijeenkomst
| Tijd: | 09.00-16.00 uur (voor trainingsdag 1, 2 en 3), de intervisiemomenten vinden op een ochtend of middag plaats |
| Locatie: | Bureau Lucas Onderwijs, Saffierhorst 105 Den Haag |
| Doelgroep: | Interne adviseurs Stafbureau Lucas Onderwijs |
| Annuleren: | Annuleren kan tot uiterlijk twee weken tevoren bij de LucasAcademie (na overleg met je leidinggevende).
|
| Bijzonderheden: | Noteer bovengenoemde data goed. Het is de bedoeling dat je alle dagen participeert! |