Samen maken we het onderwijs mooier.
Bij de LucasAcademie ontmoet je andere onderwijsprofessionals om samen te groeien en jezelf uit te dagen. Hier leer je niet alleen van experts, maar vooral ook van en met elkaar. Zo sta je sterker in je vak en blijf je geïnspireerd om het beste uit je leerlingen én jezelf te halen.
Onze uitgangspunten.
De uitgangspunten van de LucasAcademie komen terug in al onze activiteiten:
- Samen kennis delen: Onze bijeenkomsten worden met en door onze eigen collega’s verzorgd, zo is er altijd verbinding met de dagelijkse praktijk.
- Altijd in ontwikkeling: We bieden een breed scala aan activiteiten over een grote diversiteit aan onderwijskundige onderwerpen, maatschappelijke thema's en leiderschapsontwikkeling, passend bij elke fase van je loopbaan.
- Ruimte voor eigenwijsheid: We werken met verschillende voorkeuren van leren (Ruijters, 2017), om zo je eigen wijsheid op eigen wijze te vergroten.
- Oog voor kwaliteit: We zorgen voor verbinding tussen wetenschap en praktijk, sluiten aan bij de actualiteit en prikkelen om verder te kijken dan het hier en nu.
Evidence informed
De LucasAcademie zorgt bij haar activiteiten voor de verbinding tussen de wetenschap en de praktijk. Veel activiteiten worden door onze eigen collega’s verzorgd, zodat de kennisoverdracht altijd diepgeworteld is in de dagelijkse praktijk van het onderwijs.
Voorkeuren voor leren.
Iedereen leert anders. Daarom werkt de LucasAcademie met de voorkeuren van leren van Manon Ruijters. Op deze wijze bepaal je zelf niet alleen wat je wilt leren, maar ook hoe je dat wilt doen. Bij elke activiteit geven deze icoontjes weer welke leervoorkeuren aan bod komen.
.png)
Samen zijn we de LucasAcademie.
De activiteiten van de LucasAcademie worden grotendeels verzorgd door onze eigen medewerkers. Samen vormen we dus de academie. Er is een klein team dat alle activiteiten ontwikkelt en coördineert, zij maken onderdeel uit van de afdeling Onderwijs, Kwaliteit en Innovatie (OK&I): Ingrid Cloosterman, Pam van Montfort en Astrid van Cooten.